1 miejsce dla Thomasa Hecka (TEAM HSR /SCOOTER CENTER) na pierścieniu z żywicy

Pierścień żywiczny RH-Scooter-Cup

Pierścień z żywicy RH-Scooter Cup 2010

25.7. Pierścień z żywicy

W minioną niedzielę na Harzringu przy wspaniałej pogodzie odbyła się druga z czterech imprez RH-Scooter Cup 2010.

Odkąd mam Święta Wielkanocne na pierwszej imprezie pucharu 1 i 2 miejsce, tym razem też chciałem znaleźć się w pierwszej trójce! Tym razem pojechałem innym wariantem trasy, co było niezłą frajdą.

Poranny trening przebiegał dzięki nowym częściom Scooter Center i opony Sava bardzo dobry. Udało mi się to zrobić z dokładnie 7/100 sek. Za Philipem Hasemannem bezpieczna pozycja startowa 2 z 17 kierowców!

Po przerwie na lunch od razu rozpoczął się pierwszy wyścig. Start pierwszego wyścigu nie poszedł tak dobrze, a ponieważ niektórzy kierowcy zawsze myślą, że wyścig zostanie wygrany na pierwszym zakręcie J, po starcie byłem dopiero na 4. miejscu. Hasemann i objął prowadzenie. Niestety

Jedno okrążenie później w prawym zakręcie moje przednie koło ześlizgnęło się i upadłem.

Na szczęście ani ze mną, ani ze skuterem nic się nie popsuło i udało mi się wznowić wyścig na 8. miejscu. Z dobrymi czasami okrążeń (Najszybsze okrążenie wyścigu) Udało mi się wyprzedzić Oktawiana Jezierskiego na krótko przed metą, a tym samym zająłem nawet drugie miejsce za Philipem Hasemannem!

Drugi wyścig po południu rozpoczął się tak samo jak dla mnie pierwszy - znowu na czwartym miejscu po starcie. Ale potem znów udało mi się wyprzedzić rywali i objąć prowadzenie. Tym razem udało mi się od razu wypracować niewielką przewagę, dzięki czemu wygrałem ten wyścig przed Filipem i Oktawianem.

Ponieważ Philip i ja wygraliśmy przejazd i zajęliśmy drugie miejsce, najlepszy czas okrążenia został wykorzystany do klasyfikacji dnia, a ponieważ przejechałem najszybsze okrążenie w obu wyścigach, uzyskałem również wyniki dnia Wygrana klasa 2 70 cmXNUMX.

1. miejsce Thomas Heck HSR Racing /Scooter Center

2. miejsce Philip Hasemann Scooter Racing Team H³

III miejsce Oktawian Jezierski ———–

W ogólnym rankingu RH-Scooter Cup jestem teraz na 90 pkt pierwsze miejsce.
Kolejne dwa biegi odbędą się w dniach 8-10.10 października. na targach Intermot w Kolonii !!!