Scootaras w Wittgenborn IDSM 2010

,

Wittgenborna IDSM 2010

Po długiej przerwie, trwającej 6 tygodni, sprawy w końcu znów stały się poważne.

Wyścigi 5 i 6 odbyły się w miniony weekend na torze kartingowym w Wittgenborn!

Tym razem zespoły robocze z klasy 3 Polini i Stage6 z Włoch jako gościnni startujący, którzy zagrali naprawdę dobre show! Oba wyścigi zostały przez nich wygrane, choć w niewielkim stopniu.

Jak zawsze sobota była dniem treningowym. Skorzystałem z darmowej praktyki, aby zrobić kilka nowych Części Variomatic od bgm do testów, które również działały idealnie od razu. W popołudniowym treningu na czas zająłem 3 i 5 miejsce, z czego byłem bardzo zadowolony.

Niedzielny wyścig nie był już dla mnie tak dobry. Na porannej rozgrzewce mój biegacz pobiegł bardzo dobrze i bez żadnych problemów. Ale wtedy, w sam raz na pierwszy wyścig z drugiego okrążenia, mój silnik zaczął przestać przyspieszać z zakrętów i po trudnej jeździe udało mi się uratować na 8. miejsce - czyli ograniczenie uszkodzeń!

W ciągu 3 godzin między wyścigami próbowałem znaleźć usterkę w skuterze i byłem pewien, że znalazłem ją z brudnym filtrem paliwa. Niestety, w drugim wyścigu musiałem się przekonać, że to nie była przyczyna, a wraz z rosnącą liczbą przerw w zapłonie silnika zająłem dopiero jedenaste miejsce. Szkoda, bo poza tym był to świetny weekend.

W poniedziałek/wtorek po wyścigu biegacz został całkowicie rozebrany na poszczególne części, ale nie stwierdzono żadnych usterek. Teraz uważam, że część zapłonu wirnika wewnętrznego musi być uszkodzona i wymienię na nową. Miejmy nadzieję, że rezygnacje z następnego biegu nie pojawią się za dwa tygodnie.

Wyścigi 7 i 8 odbędą się 10/11.7.2010 lipca XNUMX na torze kartingowym w Dahlemer-Binz.